В Оленівці на знак вдячної пам’яті про Варвару Ханенко закладено сквер та зроблено перший внесок у відновлення розарію
07 травня 2017 року у селі Оленівка Фастівського району, у день 95-х роковин смерті видатної особистості Варвари Николівни Ханенко (1852-1922) відбулося відкриття скверу та закладено розарій із 95 саджанців троянд.
Краєзнавці і старожили пам’ятають, якою розкішною красою чарувала Оленівка початку ХХ сторіччя. Тоді за пречудовими краєвидами та обжитістю місцевості село не мало рівних на Київщині. Тому що стараннями його власниці Варвари Ханенко (у дівоцтві Терещенко) було проведено рекреацію великого мальовничого парку з багатьма озерами, що на зорі ХХ сторіччя придбаний у родини Тарновських.
Нові насадження з дерев рідкісних порід, бруковані доріжки, паркові скульптури, розарій і навіть перше електричне освітлення... Усе це служило людям і було з великою любов’ю зроблене для земляків-нащадків. Але після смерті господині її господарство було понищене і парк не було кому належно доглянути.
І ось нині, вшановуючи світлу пам’ять відомої української колекціонерки, меценатки, прогресивної організаторки сільського життя Варвари Ханенко відбувся важливий для села Оленівка захід – відкриття скверу.
Сквер - це дарунок вдячних жителів села Оленівка своїй славній землячці. Про це відтепер нагадуватиме табличка, чиносвячення якої провели благочинний Української Автокефальної Православної Церкви у Фастівському районі, митрофорний протоієрей Микола Лимар у співслужінні з настоятелем місцевої церкви митрофорним протоієреєм Василем Войтком, священиками та представниками парафіяльної громади.
Акцію з відновлення розарію Варвари Ханенко втілено за підтримки Фундації Спадщини Терещенків, Національного музею історії України.
Жителі села Оленівка вдячні людям, які внесли особистий вклад у створення скверу – Віктору М’ялику, Віктору Греку, сім’ям села Оленівка Москальчук Вікторії і Григорію та Стогній Тетяні і Андрію та іншим небайдужим людям.
На урочистому заході приймали участь Мішель та Олена Терещенки науковці з Національного музею історії України та Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, краєзнавці Фастівщини, митці, освітяни, працівники різних професій, депутати...
У своєму виступі перед оленівцями та гостями свята Мішень Терещенко нагадав історію створення парку та закликав щонайшвидше відновити його - для нащадків, для України.
Спогадів і пропозицій було чимало. Із вдячністю згадували Варвару Ханенко голова районної ради Геннадій Сиваненко, помічник народного депутата України Р.Сольвара Олеся Бурдик, сільський голова Олександр Паламарчук, директор Національного музею історії України Тетяна Сосновська, активістка села Любов Іванова, краєзнавець, голова місцевого осередку ВУТ «Просвіта» ім.Т.Шевченка Едуард Мондзелевський та інші.
Всі бажаючі могли ознайомитися з проектами відновлення парку та пам’ятника Варварі Ханенко, побувати з пізнавальною екскурсією біля каскаду озер, обійняти старі дуби та каштани, загадавши бажання. Зважаючи на задумки і мрії сільчан, наміри родини Терещенків упрягтися у спільну справу з відтворення дивовижної природи Оленівки, яка може стати лідером у розвитку зеленого туризму чи культурного паломництва, - є сподівання, що бажання збудуться!
Пречудову концертну програму подарували присутнім аматори народного самодіяльного колективу «Надвечір’я» та дитячого хореографічного колективу з Борівського будинку культури (художній керівник - Заслужений працівник культури України Ніна Варченко, директор будинку культури Олександр Чужа).
А потім у місцевому храмі було відслужено панахиду за славною дочкою України та влаштовано поминальний обід.
Згадували цю світлу особистість з нотками смутку й оптимізму, тому що вона завжди несла з собою життєствердну енергію.